Tour of Oman a skvelí slovenskí cyklisti.

Autor: Roman Mahut | 19.2.2012 o 18:16 | (upravené 19.2.2012 o 18:39) Karma článku: 10,46 | Prečítané:  1633x

Keďže som mal 2 etapy prechádzajúce takmer pred dverami domu,kde bývam, dlho som nečakal a rozhodol sa podporiť našich cyklistov. Potešila ma vynikajúca správa hneď po prvej etape, kde Peter Sagan skončil na skvelom 5.mieste.Na druhý deň patrične vystrojený kreslom a foťákom som nervózne poskakoval na krajnici plný radosti a očakávania z pretekov. Celý peletón  prefrčal okolo mňa  v takej rýchlosti, že som nemal čas to ani poriadne sledovať.Tú etapu vyhral Sagan a ja som spozornel.

IMG_8753.JPG

čakanie na kraji cesty

IMG_8754.JPG

Všetko pripravené na peletón

IMG_8782.JPG

Počas 2.etapy

Cyklistika nie je vôbec populárnym športom v Ománe, je však sympatické ako to všetko zvládli po organizačnej stránke. Navyše, každý deň o tom informovali v miestnych novinách.

navinári

o to väčší bol záujem novinárov

diváci

diváci

novinári

Najviac pozornosti v cyklistike sa venuje v Taliansku,aj tu mali početné zastúpenie

3.etapu začínal Peter v červenom tričku vedúceho pretekára. Etapa sa končila neďaleko a našťastie som stihol príjsť pred tým,než úplne uzavreli všetky okolité cesty. Peter Sagan nakoniec skončil opäť na 5.mieste, na stupni víťazov však nechýbal. Do ďalšieho kola nastupoval s bielym tričkom vedúceho mladého pretekára.

Peter Sagan

Peter Sagan oddychuje v cieli

IMG_8852-1.JPG

V stajni Liquigas Cannondale

na stupni víťazov

Peter Sagan na stupni víťazov

Včerajšia etapa sa skončila v Zelených horách, sledoval som pozorne ako sa to bude všetko vyvíjať. Na veľké prekvapenie prekvapil Peter, tentokrát Velits. Skončil druhý a celkovo bol na prvom mieste.

momentka

Tour of Oman

IMG_8930.JPG

100 km do konca

Dnešná etapa bola posledná. Ponáhľal som sa na štart,minul som to len o pár minút, pár desiatok metrov pred štartom ma zastavila polícia a musel som odparkovať na kraji cesty. O tri hodiny neskôr som už horlivo očakával koniec. Cyklisti krúžili po nábreží v starom Muttrah, no cieľ som opäť nestihol.Znovu mi ušiel o pár desiatok metrov.